Basın Bülteni


08

 Vali Şerif Yılmaz, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek ve Sektör Temsilcileriyle birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e ziyarette bulundu.Vali Şerif Yılmaz, sektör temsilcileri ile birlikte kendilerini kabul ederek Burdur'un Tarım ve Hayvancılıkla ilgili taleplerini birinci ağızdan dinledikleri ve kendilerine böyle bir fırsatı verdikleri için Bakan Çelik'e Burdurlular adına teşekkür etti.

Gerçekleşen ziyarette Burdur Tarım ve Hayvancılığının daha ileriye taşınması noktasında ne yapılabileceğinin, bu konuda düşünülen projeler ve taleplerin Bakan Çelik'e arz edilerek, desteklerinin talep edildiği açıklandı;
Ziyaretin devamında İlimizde süt kalitesini artırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, sütün değerlendirilmesi ve süt fiyatlarının dalgalanmasından kaynaklanan sıkıntılar ve bu konuda üreticilerin zarar görmemesi için alınması gereken tedbirler konuşuldu. Bakanlık tarafından Burdur'da uygulanabilecek pilot projeler, hayvan italatı ile ilgili değerlendirmeler, kırmızı et üretimi ile ilgili görüşler dile getirildi. Kooperatifler ve üretici örgütleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.
Bakan Çelik, Burdur'un Damızlık Düve Üretim Merkezi olarak belirlendiğini ayrıca Hastalıktan Ari İl olma noktasında da çalışma yapılarak Burdur'da Tarım ve Hayvancılığın ileriye taşımak için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti.
Bakan Çelik'i ziyarette Vali Şerif Yılmaz'la birlikte Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ş. Fırat Erkal, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Kazım Üstüner, Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Mecikoğlu, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, Köy Koop Başkanı Yakup Yıldız, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Turan Çayır, Burdur Güç Birliği'nden Şevket Aksöz, Bucak, Gölhisar ve Yeşilova Süt Birliği Başkanları ve Büğdüz Kooperatif Başkanı katıldı.
 
Okunma Sayısı: 1741
resim