Haberler


02
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar’ı makamında ziyaret ederek, 21 Aralık 2017 tarihinden itibaren Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıktıklarını belirterek, 2014/2020 dönemini kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgili bilgilendirdi.
Destek almak amacıyla başvuruların yapılacağı ve yatırımların uygulanacağı iller arasında Burdur’un da olduğunu aktaran TKDK İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, “bu illerimizin arasında Burdur’da bulunuyor. Başvuru çağrı ilanı kapsamında sadece, tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar tedbiri ile çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecektir” dedi.
Üçüncü çağrı ilanı kapsamında hazırlanacak başvurularda, yatırım sürelerinin en fazla 18 ay olarak planlandığını aktaran Yıldıran, “Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler, başvuru çağrı rehberinde yer almaktadır. 2014-2020 IPARD programının güncel hali Bakanlığımız www.tarim.gov.tr ve kurumumuz internet adreslerinden www. Tkdk.gov.tr adreslerinden temin edilebilir. Detaylı bilgileri ve başvuru kurallarını içeren başvuru çağrı rehberi kurumumuzun resmi internet adresinden temin edilebilmektedir” şeklinde konuştu.
Ziyaretten Duyduğu memnuniyeti diye getiren Borsa Başkanı Yılmaz Başar ise “Avrupa Birliği (AB) hibe fonlarını kullandırmaya yönelik oluşturulan kurumların amacı, kalkınmayı sağlamaktır. Bundan dolayı da TKDK’dan Burdurlu üreticilerimiz büyük ölçüde yararlanmıştır ve yararlanmaya da devam etmektedir. Bu sayede kırsal alanda yaşayan nüfusun refah seviyesi de artarak, gelişmiş ülkelerdeki seviyeye yükselmektedir. Bundan dolayı da sizlere ve ekip arkadaşlarınıza yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
02/01/2018 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı
Okunma Sayısı: 1341
resim
Yazdır