Haberler


18

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp’in, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı:

"19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletimizin bağımsızlık mücadelesini Samsun’a çıkarak, tüm dünyaya duyurduğu gündür. Milli Mücadelenin Anadolu’ya yayıldığı, Milletimizin yeniden varoluş destanını yazdığı bu önemli günün anlamını özellikle gençlerimiz çok iyi kavramalıdır. Mustafa Kemal Atatürk “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” derken Türk Gençliğine olan güvenini ve aynı zamanda fikirlerdeki gençliği, yeniliği vurgulamıştır. Bunun geleceğimizin mimarı olan gençlerimiz tarafından çok iyi anlaşılması ve bu amaç doğrultusunda yılmadan refah bir Türkiye için çalışmaları gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın kutlu olmasını diliyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Milletimizin bağımsızlığı uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Okunma Sayısı: 530
resim
Yazdır