Haberler


08

Burdur Ticaret Borsası (BTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)un katkılarıyla, geleneksel hale getirdiği Ramazan yardımlarını, bu yıl da devam ettirdi. Borsası yönetimi, yardım paketleri için çeşitli firmalardan aldığı teklif sonucunda, kaliteli ve fiyatı uygun olan ürünleri tespit ederek, içerisinde temel gıdalar olan çay, un, zeytin, fasulye, nohut, pirinç, makarna, şeker, zeytinyağı, sıvı yağ, salça vs. bulunan toplam 715 gıda paketi hazırlanarak, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. 

Ramazan ayının, birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı aylardan biri olduğunu ifade eden Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “TOBB’un desteğiyle her yıl ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere gıda yardımı yapılıyor. Bununla alakalı yönetimimizi topladık. Esnaflarımızdan istediğimiz en uygun telifler sonucunda, aldığımız gıda maddeleri ile 715 adet paket hazırladık” dedi.

Gıda paketlerinin, her yıl olduğu gibi bu yıl da il merkezinin yanı sıra Borsa üyesi ve Borsa’ya üye kooperatif Başkanlarının destekleriyle ilçeler, beldeler ile köylerdeki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını aktaran Borsa Başkanı Gündüzalp, “Amacımız, gıda paketlerini gelişi güzel dağıtmak değil, gerçek ihtiyacı olan ailelere ulaştırmak oldu. Merkez’de, bazı mahalle muhtarlarımızın referanslarıyla, ilçe ve köylerde ise meclis üyesi arkadaşlarımızın ve kooperatif başkanlarımızın destekleriyle 715 adet gıda paketinin dağıtımını yaptık” şeklinde konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yapmış olduğu katkıdan dolayı başta M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Borsa Başkanı Gündüzalp, “Üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirebildiysek ne mutlu bize. Bu vesile ile Ramazan Ayının camialarımıza ve İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, başta üyelerimiz olmak üzere tüm Müslüman aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.

08/06/2018 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Okunma Sayısı: 750
resim
Yazdır