Haberler


26

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanımız Veteriner Hekim Sayın Ömer Faruk Gündüzalp, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Gündüzalp, yayınladığı mesajında, "25 Kasım, kadınlarımızın sorunlarının paylaşıldığı, maruz kaldıkları kötü muamelelerin engellenebilmesi için çözüm yollarının arandığı ve tüm dünyada kadınlara uygulanan şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen özel ve anlamlı bir gündür. Aile kurumu ve toplum içerisinde çok önemli bir yeri olan kadınlar, hepimiz için birer anne, kız kardeş, eş ve evlattır. Hayatımızın her döneminde sevgi ve özveriyle bize destek olan kadınlarımız, el üstünde tutulmayı hak ediyor. Kültür ve geleneğimizde tarih boyunca önemli bir yer edinen kadınlarımız, Kurtuluş Savaşı'nda gösterdikleri fedakarlık ve azim ile Cumhuriyet'imizin kuruluşunda önemli görevler üstlenmiştir.

Ancak günümüzde insanlığın varoluşunun en önemli kaynağı olan kadınlarımız, ne yazık ki hak ettikleri değeri göremiyor, haksızlığa ve hür türlü şiddete maruz kalıyorlar. Sağlıklı bir toplum için kadınların maruz kaldıkları her türlü haksızlık ve şiddetin önüne geçilmelidir. Şiddeti önlemenin en önemli yolu da eğitimdir. Bu noktada eğitim kurumlarımız kadar, kadına karşı şiddetin önlenmesi için tüm halkımıza da önemli görevler düşüyor. 
Doğumdan ölüme kadar varlıklarıyla hayatlarımıza anlam katan, bizi biz yapan değerli kadınlarımıza karşı her türlü şiddetin ortadan kalktığı günleri hep beraber görebilme dileğiyle, 
kadına yönelik şiddeti nefretle kınıyor; özgür, eşit, kadınlarımızın hayatımızın her alanında yer aldığı, toplumsal yaşamın tüm alanlarında eşit hak ve fırsatlara sahip olduğu bir dünya ve ülke özlemimizi bir kez daha dile getiriyorum.”

25/11/2018 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Okunma Sayısı: 252
resim
Yazdır